26.11.2014 – BLONDE REDHEAD KONSERİ @ Bowery Ballroom

Eylül ayında İstanbul’da Hayal Kahvesi’nde verdikleri konseri kaçırdığımda çok üzülmüştüm. Sahi neden kaçırmıştım? Galiba bir yerlerdeydim, neyse.
Burada konserleri olduğunu duyunca kaçırmak olmazdı tabii. İlk olarak ‘Elephant Women’ ile gönlümü fetheden grup, Bowery Ballroom’da mükemmele yakın bir konser ile beni mutlu ötesi mutlu etti.
Bowery Ballroom ufak (600 kişi filan alıyormuş) ama İstanbul’da ihtiyacımız olan cinsten bir konser mekanı. Giriş ve çıkışlar aşırı komikve düzenli olsa da, içki almak aşırı problem olsa da ve sattıkları şarap ile midemizi delme noktasına gelmiş olsak da; pürüzsüz ses sistemi ve her yerden sahneye hakim olabilme şansı ile benden 10 üzerinden 11 aldı. Güzel bir ses sistemi ile konser izlemeyi ne kadar da özlemişim meğer. Gerçi benim yerim çok iyiydi, üst katta VIP bölümden izledim ama son şarkıda aşağıdan da dinledim de söyleyecek söz yok…
Kazu Makino için ne söylesem az. 45 yaşında olmasına rağmen 25 göstermesi bir yana 15 yaş enerjisine sahip. Yeni albümlerinden ‘Barragan’ ile konserin açılışını gerçekleştirdiler ve ‘No More Honey’, ‘Melody’, ‘Dripping’, ‘Love or Prison’ gibi şarkılarıyla da devam ettiler ve iki kere bis yaptılar. Bence daha fazla bile yapabilir ve hatta bütün parçalarını sabaha kadar çalabilirlerdi. Ama her güzel konserin bir sonu oluyor maalesef.
Bu kadar melankolik müzik yapıp bu kadar yüksek enerjili konser de nadirdir herhalde. 2 hafta sonra yine konserleri var yine gidilir yani. Sırada Interpol, Slipknot ve de Korn var. Böyle melankolik başlayıp gürültünün son noktasına acımadan gelirim! 🙂


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s