VE 2014 BİTER…

Açıkcası bu yılla ilgili tam olarak ne hissediyorum emin değilim. Bir yıl hem bu kadar b*ktan, hem bu kadar iyi nasıl olabilir? Olabildi valla… Sanırım en son 2012‘de aşırı b*ktanlık ve iyi oluş duygusunu hissetmiştim. Yalnız 2 yılda bir kaldırmam ben böyle söyleyeyim. Yaşlanırım 🙂

B*OKTANDI çünkü çok sevdiğim işim olmadan başladım 2014‘e, çok özledim işimi ve hala da özlüyorum. Ve olması için bir sürü kapı açılmışken kapıları kapatmak için uğraşan insanlar ve yalancılardan yoruldum. Bir de dünyanın en naif insanı olmasam da “belki de bu işler için fazla naif”im dedim kendime. Ama bir yandan da İYİYDİ. Çünkü daha önceden arada yaptığım DJ‘lik olayını daha çok yaptım ve çok eğlendim. Pardon, düzeltiyorum DJ‘lk değil; “müzik çalma işi” diyelim çünkü gerçek DJ‘lere haksızlık olur. Red Bull ile çok güzel bir Anadolu Break Turnesi’ne çıktım. Daha sonra da Red Bull Warm Up‘ların sunuculuğunu yaptım. Yine çeşitli yerlere yazdım. Bas bas bağırmasam da birkaç sosyal medya projesi gerçekleştirdim. Kısacası bir sürü şey yaptım…

B*KTANDI çünkü 2014‘e en sevmediğim hislerden olan ‘umutsuzluk’ ile başladım. “Hiçbir şey yapamayacağım”, “berbat bir yıl olacak” ve türevleri şeklinde. Ama İYİYDİ, çünkü 2014 bana sağ gösterip sol vurmadı; sağ gösterip “Şaka yaptım be!” dedi. Çok güzel bir Roma kaçışı gerçekleştirdim. Şehire aşık oldum. Ama ondan da güzel bir Göcek tatili yaptım ki sanırım yılı akıl sağlığımı yitirmeden kapamama yardımcı olan bir şey oldu. Mükemmel bir ekip ve mükemmel bir enerji ile… Ve şimdi neredeyse 2 aydır New York‘tayım. Ne saçma di mi?

B*KTANDI çünkü bu sene aşka dair pek bir kıpırtı -hatta hiçbir kıpırtı- hissetmedim hayatımda. Ama bu İYİYDİ çünkü bir öküze aşık olma potansiyelim genel olarak çok yüksek 🙂 Bir de bir takım insanları kırıp üzdüm sanırım bu şekilde. Neye yapacak bir şey yok, benim de kırılıp üzüldüğüm zamanlar oldu. Hayat.

B*KTANDI çünkü yıllardır hayatımda olan birkaç insanın aslında benim onları değerli bulduğum kadar beni değerli bulmadıklarını anladım. Bencillik zaman zaman ve yerinde iyi bir şey ama olur da bu kadar bencil ve vurdumduymaz olursam beni uyarın. Ama İYİYDİ çünkü o kadar ciddi ve güzel başka şeyler vardı ki hayatımda oturup günlerce buna takılıp karalar bağlayamadım.

B*KTANDI çünkü fazla yakınıma fazla sorunlu ve davranış bozukluğu olan sahte insanlar aldım. Sanırım “hadi bari bu sene biraz kalabalıklaşalım!” dedim. Büyük hataymış. Ama bir yandan da İYİYDİ, çünkü benim zaten çok güzel bir arkadaş grubum var ve hepsi birbirinden zeki kimse yemiyor böyle şeyleri hahaha 🙂

B*KTANDI çünkü arabayı satmam gerekti. Minik, tatlı cici vosvos‘cuğu. Bunu maddesel bir şeye aşırı bağlı bir insanmışım gibi algılamayın Ben bilgisayarını yere düşürüp, kırıp, sonra “tüh” diyerek sohbete devam eden bir insanım. Ama onunla aşırı bir gönül bağım vardı. Ama İYİYDİ, çünkü bazen yürümeye devam etmek için yol üstüne ağırlıkları bırakmak gerektiği aydınlanmasını yaşadım. Bunu biri bana söylese -örneğin annem ya da arkadaşım- hayatta ciddiye almazdım. İnsan kendi anlamalı. Belki de bundandır ki ağlamadım bile.

B*KTANDI çünkü ben maalesef ama maalesef birçok şeyden ve bazı insanlardan çok sıkıldım. Belki de bundandır ki bu yılın büyük bir kısmını kitap okuyarak, evde film izleyerek, sinemaya giderek ve arkadaşlarımla Tabu oynayarak -ki bunlar en sevdiğim aktiviteler- geçirdim. Ama 2014 İYİYDİ çünkü bu sebeple gittim hep ve gittiğim yerlerde yepyeni insanlarla tanıştım. Yeni dünyalar görmüş oldum insanların gözünde. Yalnız düşününce, çok da tatlısın be 2014!

B*OKTANDI çünkü insanlar aşka ve evliliğe olan inancımı yitirmeme sebebiyet verdi. Ne de kirletmişler her şeyi… Yani daha çok yeni bir Fransız’la tanıştım, 7 yıldır evli olup sürekli karısını aldatan ve karısını nasıl aldatacağına dair yeni stratejiler geliştiren bir Fransız. Fakat İYİYDİ çünkü çok sevdiğim iki arkadaşımı evlendirdim, yine evli olan yakın arkadaşlarım arasındaki aşka sevindim filan. “Hala aşk var mı?” sorusuna cevap niteliğindeler. Umutsuzluğa kapılırsanız size özel tur düzenlerim yanlarına!

B*KTANDI çünkü ultra sinirlerimi bozan bir yıl oldu. Gerçekten şu an iki kişi var ki bana teşekkür etmeliler bir şekilde kendilerine aşırı sakin davrandığım için. Çünkü ters oldum mu gerçekten kırıcı olabiliyorum. Ve o kırılma anından da genelde kaçış olamıyor. Ama İYİYDİ çünkü sanırım tarifsiz kahkaha attığım bir sene oldu.

İYİYDİ çünkü sağlıklıydık.
İYİYDİ çünkü çok güldük.
İYİYDİ çünkü annem ve Susu harikalar.
İYİYDİ çünkü çok tatlı arkadaşlarım var.
İYİYDİ çünkü her yıl zaten yeni bir macera. Değil mi?

Neyse özetle garip bir yıldı benim için 2014. Biraz sert, biraz başımı okşayan. En önemlisi de sanki bana bir şeylar anlatmaya çalışan. Anladığımı zannediyorum ama ya anlamadıysam? Hahaha 🙂 2015 konusunda kafamda hiçbir şey yok. Gerçekten ne ile karşılaşacağım, neler olacak filan bilmiyorum. Şurada 58,5 saat sonra 2015‘teyiz. Gerçi siz 51,5 saat sonra 2015‘te olacaksınız. Bir haber verin bana, havalar nasıl orada.

-BE THANKFUL FOR EVERY MEMORY YOU HAD THIS PAST YEAR-


2 thoughts on “VE 2014 BİTER…

  1. selamlar 🙂 yeri değil ama müzikle haşır neşir olduğunuzu bildiğim ve haftalardır aradığım bir şarkıyı sizinle paylaşmak istedim ismi cismi konusunda yardımcı olabilirsiniz belki diye http://www.youtube.com/watch?v=HkB9VJdu27M 3.05 te giren güzel parça hakkında bilgiye sahip misiniz ya da ulaşma şansınız var mıdır? teşekkürler şimdiden 😀

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s