CİHANGİR’DE GARAGE SALE

İlk olarak 21 Eylül’de gerçekleştirmiştik Garage Sale‘i “Sunday Garage Sale” adı altında. Fikir nasıl çıkmıştı hatırlamıyorum ama bir grup arkadaşımla birlikte fikri sevmiş, heyecanlanmış ve yapmaya karar vermiştik. Mekan olarak aklıma en yatan yer Manuel Deli & Coffee‘ydi o zaman. Nitekim ne kadar doğru bir seçim olduğunu o gün hep beraber görmüştük. O sebepledir ki mekanımız yine orası. Üzerinden geçti 7 ay ve bu Cumartesi ikincisini gerçekleştiriyoruz, “Spring Garage Sale” olarak. Haliyle sizleri de bekliyoruz!

New York‘ta olduğum süre boyunca “buy & sell” yapan bir çok vintage dükkana uğradım. Bırakın sadece almayı bir sürü şeyimi de sattım. Hatta “İstanbul’a döndüğümde yapayım!” diye düşündüğüm şeylerden biriydi güzel bir vintage store açmak. Malum ülkemizde ‘vintage’ dediğimizde fiyatlar dudak uçuklatıcı oluyor. Ama hayır efendim, hepsi öyle değil işte. Neyse bu projem hala yapım aşamasında -kesin biri yapar benden önce, alışkınım- neyse özetle Spring Garage Sale’imizi de benim ufak hayalimin bir parçası olarak düşünün.

Yani…
Yani dudak uçuklatan fiyatlarla filan karşılaşmayacaksınız. 5 TL’ye t-shirt’ler, 15 TL’ye elbiseler, 20 TL’ye ayakkabılar bulabileceksiniz. Bunların birçoğu belki bir iki kere giyilmiş ve belki de hiç giyilmemiş şeylerden oluşacak. Deniz & Beste arkadaşlarımın ortak çalışması olan ‘Deste‘ markasının birbirinden güzel ürünlerine de ulaşmış olacaksınız ve tabii Deniz’in el emeği göz nuru tasarım çantalarına da…
Bunun yanında İstanbul’da kahvesini sevdiğim nadir yerlerden biri olan Manuel Deli & Coffee‘de olacağımız için minik minik kahvelerinizi yudumlayıp, sandviçler yiyip, Güzel mi güzel pan pizza‘ları tadabileceksiniz. Sohbet ise bedava!

Ne Zaman? Kaçta? Nerede?
Tarih: 18 Nisan Cumartesi.
Saat: 12:00 – 20:00

Adres: Cihangir Cad. 23/A

Bu arada…
Detaylar için instagram’da takip edebilirsiniz.
Username: cihangirgaragesale 
https://instagram.com/cihangirgaragesale

Yolunuz düşerse beklerim.
Bye.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s