ONE LOVE FESTİVAL 2015

Tom Odell…

Festivallere doyamadığımız şu güzide 2015 yazında bu seriye One Love ile devam ediverdim. Yıllardır hiç kaçırmadan gittiğim festivallerden biridir One Love, böyle kalpten bağlı olduklarımdan diyebilirim hatta. Haftasonu bir yandan da çalışmam gerektiği için her ne kadar full bir katılım gerçekleştiremesem de yine beni gülümseten bir festival oldu.
Festival alanına gittiğimdeki uçsuz bucaksız giriş sırası beni korkutsa da fazla söylenmedim. Çünkü ben bu haftasonu ilk okul 3 ayarlarıma geri döndüm. Birazdan geçer!

1. GÜN

İlk güne Sattas konserinin ortalarında başladım. Eğer festivallerde çekimim yoksa ya da full yazmam gerekmiyorsa 17:00 öncesi zaten işkence oluyor benim için. Bir güneş huysuzuyum bildiğiniz üzere. Neyse, Sattas yine pek güzeldi. En azından güzel bir groove ile festivale başlamış oldum. Ardından Union Sahnesi‘nde Biz ile festivale devam ettim. Biz‘i çok sevdiğimi biliyorsunuzdur herhalde? Mehmet‘i çok sevmemden ziyade müziklerine inandığım pek şahane bir grup kendileri. Ardından planım Love Sahnesi‘nde Metronomy izlemekti ama çok kalabalıktı ne önde ne de arkada rahat edemeyince ben de festival alanını keşfe çıkmaya karar verdim.
Festivallerde durdurulamaz bir şekilde alışveriş yapmak istiyorum. Bütün standları mıncıkladıktan sonra gözüme bir kolye ucu ilişti ve o standa doğru koşar adım yürümeye başladım. Orgonatolia ismini taşıyan bu marka şu an size uzun uzun anlatamayacağım ama Dr. Wilhelm Reich‘in keşfi ile gerçekleşen orgone‘dan yapılan takılar, biblolar filan satıyordu. Neymiş diye okumak isterseniz BURADAN buyurun. Neyse ben orgone olduğu için değil, o an vurulduğum için kendisine koştum. Pek de inanmam öyle şeylere ama bakarsınız cidden faydası vardır 😉
Ardından benim için günün highlight’ı olan James Blake konserini beklemeye başladım. Beklerken de sağda solda zıplayarak geçirdim vaktimi.
James Blake mü-kem-mel-di! Her ne kadar konser bitmeden iş için konseri terk etmem gerekse de harika dakikalar geçirdiğimi söylemek isterim. Kendime bir James Blake konseri sözüm var. Bir gün yine bir yerde yakalamalıyım.

2. GÜN

İkinci güne 2 saatlik uyku ardından Union Sahnesi‘nde Jose Gonzales konseri ile başladım. Ne yalan söyleyeyim Jose Gonzales iyice uykumu getirdi. Tam evde dinlemelik bir isim kendisi zaten… Ardından Ringo Jets ile kurtlarımızı döküp (işte o noktada enerjim full performans yerine geldi) kendimizi Into The Woods Sahnesi‘ne attık. Loulou Players çalıyordu ben coşuyordum şeklindeki süreçten sonra araya yarım bir Tom Odell konseri sıkıştırıp tekrar Into The Woods‘a geri döndüm. Tom Odell‘e gelince; sahnede mükemmel enerjisi olan, oradan oraya koşturan ve belli bir yaş grubunun çığlıklar atmasına sebebiyet veren süper bir showman bence.
Festivali Sefahathane‘nin sezon sonunda DJ’cilik oynayacağım için yine erken terk ettim -Çalmadı!- ama tabii çok eğlendim 🙂

This is it!

Notcuklar…

  • Giriş – çıkışlar kalabalık olsa da büyük sorunlar yaşanmadı.
  • Festival dediğinin line-up’ı böyle olmalı. ChillOut gibi 2 gün yapacağım diye 1 günlük line-up’ı ikiye bölüp insanları yormamalı. Halbuki ChillOut 1 gün olsa mis olacaktı.
  • Yemek standlarına diyecek tek kelime lafım yok. Gayet güzeldi. Benim gibi kırmızı et yemeyenlerin de yüzü güldü. Korkunç yemek sıraları da yoktu. Bence festivallere balık&ekmek de gelmeli ama! Of acaba balık&ekmek yemeye mi gitsem şimdi?
  • Bütün festivali sıfır alkol ile geçirdim. Biraz çalıştığım için biraz da “Bakayım içmeden nasıl oluyor?” dediğim için. Biraz da artık ipek/2 olmam gerektiği için. Olmaz değilmiş, ben her türlü eğlenebiliyorum zaten. Thanks to su & Red Bull & Coca-Cola. Bu arada festival alanına serpiştirilen minik bira alma noktaları bence harika bir fikir. Böylece korkunç sıralara maruz kalmıyor kimse.
  • Life Park‘a gitmek ve dönmek işkence filan ama çok güzel bir mekan. Bir kere ormanın içinde sıcaktan gebermiyorsunuz. Bol bol yürüyorsunuz filan.
  • Festival alanlarına bungee-jumping talep ediyorum. Ya da reverse bungee-jumping de olur. Adrenalin lazım!
  • Nil şahane bir festival arkadaşı.

İşte bir festivali de böyle sonlandırdık.
Bye.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s