XUMA AKUSTİK KONSERLER – PART 2

Hello İstanbul! Biraz rötarlı ikinci turu da yazayım. Melis’in konserinin ardından Koray, Gece ve Koray & Harun ikilisi ile devam ettik. O zaman minik bir göz atalım mı? Bence kesin atalım.

14 Temmuz – Koray Candemir
İstanbul’da Cuma geceleri “gitmezsek öleceğiz” hastalığına yakalandığımız nadir sabit konserlerden biridir Koray’ın konserleri. Koray bir yana dursun ekibin enerjisi (bkz. Cem, Cemre, Okay. Ama Xuma’da Şafak eşlik etti ekibe) ve tabii ki seyirci ile diyalogları inanılmazdır. Koray’ın Hayal Kahvesi’ne veda ettiği son konserini kaçırmıştım. Neredeydim hatırlamıyorum ama çekim için Türkiye’nin güzide şehirlerinden birindeydim sanırım. İçimde ukte olarak kalan o Cuma gecesini Xuma’da yaşamak güzel oldu. Yine bol bol güldük, tüm şarkılara eşlik ettik, hopladık ve de zıpladık. Ortamı zaten biliyorsunuz, deniz kenarında mis. Eh seyirci de güzeldi filan derken unutulmaz bir Koray Candemir konseri yaşamış olduk. Üstüne 5 gün daha deli gibi eğlendik ki onu yazarak anlatamam. “Yazsam roman olur” tadında bir 5 gündü gerçekten.

21 Temmuz – Gece
Gece’yi en son ne zaman islediğimi hatırlamadığım kadar önce izledim. Sahi ne zaman izledim acaba? Neyse efendim, akustik halleri pek şahane, çok şahane. Sanki ev oturmasındayız da bir anda ellerine gitarlarını alıp çalmaya başlamışlar gibi oldu. Şunu farkettim ki düşündüğümden daha çok Gece şarkısı bilmekle beraber, bilmediğim de birçok şarkıları varmış. Araya güzel cover’lar da serpiştirdiler harika oldu. Konser sonrasında da hayatımızda değişiklik (!) yapıp Sail Loft’a gittik. Konser sonrası mekanı oluverdi kendisi. Eskiden benim için Adamik’ti bu after olaylar ama hala Adamik’i çok seviyor olmama rağmen sokağa artık dayanamadığımdan ayağım geri geri gidiyor. Ya yaşlanınca kesin huysuz bir teyze olacağım.

28 Temmuz – Koray Candemir & Harun Tekin 
Bir son dakika sürprizi olarak konserden 10 gün kadar önce Koray & Harun Gümüşlük Özak Pansiyon’da benzer bir formatta konseri Gümüşlük Spor adına verdiler. Detayları bu ayki Blue Jean dergisinde okuyabilirsiniz, tekrar yazamayacağım 🙂 Xuma’daki konser oldukça güzel ve keyifliydi sahneden izleyicilere sataşmaları, birbirleri ile uğraşmaları adeta normal bir gündeki sohbetlerimizi anımsatıyordu. Elbette ki müzik de vardı ama kendilerinin de söylediği gibi “Şakalı Akustik” olarak anabileceğimiz bir akşamdı. Koray mor ve ötesi şarkılarını, Harun Koray’ın şarkılarını söyledi. Set-list uzun, gece ondan da uzundu. Ara ara İstanbul’da da yakalayabilirsiniz benzer bir konseri.

Special thanks to:

  • Yılların arkadaşlığının da katkısıyla sorunsuz bir şekilde konserlerin geçmesini sağlayan; hiçbir zorluk çıkarmadıkları gibi aksine hep yardımcı olan menajerler & müzisyenlere.
  • Tabii ki Kamil’e.
  • Tabii ki Xuma’nın güleryüzlü ve mutlu insanlarına.
  • Ve tabii ki fonda geçen tüm komediye benimle birlikte gülen dostlara 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s