YENİ MEKANIMIZ: SLOPE

Neredeyse 10 – 11 aydır adam akıllı İstanbul’da değilim. New York üstü önce Diyarbakır, Batman, Mardin turu yaptım (ne de zamanlı yapmışım, ne de imkansız şu anda oralar ve ne de acı…). Sonra Dream Tv ile 15 gün süren ve durmadan birçok şehri gezdiğimiz bir maceraya atıldım ve son olarak da 2,5 ay Bodrum’daydım. İstanbul’a dair en ufak bir şey özlemedim bu süreçte. Bu benim için ilginç bir durum çünkü normalde nereye gidersem gideyim çok ama çok özlerim. Artık yok öyle bir şey… Gittiğim mekanlardan, yürüdüğüm yollardan, insanların kötülüğünden, İstanbul’un kalabalığından -ama spesifik olarak İstanbul- ve birçok şeyden hem sıkıldım hem de yoruldum.
Buraya dair hala az da olsa sevgimin devam etmesinin tek sebebi tabii ki ailem, yakın dostlarım ve bir grup insan.
Buraya dönerken “herhalde kendimi eve kaparım” diyordum. Nitekim biraz öyle de oluyor. Ne gidecek mekan, ne gidecek cafe kaldı diyordum. (Bu arada şu an Cihangir’de yeni açılan Not Just Coffee’deyim ayrıca yazacağım burayı ve birçok yeni cafe’yi, tavsiye ederim sakin ve güzel)
Derken Cenk güzel haberi verdi, “Slope açılıyor”. Tebdil-i mekanda ferahlık vardır her zaman. Cenk aynı Cenk, takılan ekip aynı ekip ama olsun. En azından yeni bir heyecan.

O ZAMAN DANS
Bodrum dönüşü 24 saat bile olmadan soluğu Slope’un açılışında aldım. Yıllarımızı geçirdiğimiz Babylon’un sokağında -ya da eski Babylon mu demeliyim artık-. Mekan çok ama çok güzel olmuş, 2 katlı ve her ki katında da çoğunlukla farklı DJ’ler çalacak. Üst kat oldukça ufak ancak doğum günü partileriniz ve de kutlamalarınız için güzel olabilir. Mesela açılışın hemen ertesi günü bir arkadaşımın doğum gününü de orada kutladık, gerçi alt kattaydık ama çok da güzel oldu.
Sefahathane’den daha hareketli müzikler düşünün, Yan’dan daha sakin bir ortam, Corridor’dan ufak bir yer düşünün ama sürkeli de dans ettiğinizi düşünün -ya da ben ettim!- Özetle çok ama çok keyifli bir yer olmuş Slope. En azından bu kış “Of ne yapsam?” dediğimizde gideceğimiz 2 – 3 yerden bir tanesi. Bu akşam yolunuz düşerse Nadiring yapabilir ve Nadir Duman ile sadece Türkçe dinleyebilirsiniz. Yok efendim ben sadece haftasonları çıkıyorum diyorsanız yarın akşam Koray Candemir DJ-set’in başında olacak.
Sezon boyunca her Cuma böyle ilginç sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Mekandan haberler için:
Facebook:  https://www.facebook.com/slopeistanbul
Instagram: https://instagram.com/slopeistanbul 

//platform.instagram.com/en_US/embeds.js

P.S… Sırf bu yazımdan dolayı muhtemelen beni yine yerin dibine sokacaksınız. “Ülkede olanlara bak, yazdığına bak” diyeceksiniz. Benim de canım yanıyor, ben de üzülüyorum ve inanın bana çok ama çok korkuyorum. Ve fakat bir yandan da hayat devam ediyor. Amaç zaten hayatlarımızın devam etmemesi. Çok açık değil mi? Benim günlük hayatımda kimlerle kaç saat bu konuları konuştuğumu, gün içinde kendi kendime ne kadar bunları düşünüp üzüldüğümü bilemezsiniz. Bir şey diyeyim mi? Bilmek zorunda da değilsiniz.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s