BİROL VE DERYA EVLENDİ! 19.09.2015

Aşk nereden nereye 😉

Düğünler konusundaki mızmızlığımı bilirsiniz. Evlenenler için yorucu olduğu kadar katılımcılar için de dertli bir aktivite oluyor zaman zaman. Çoğu zaman bir mecburiyet gibi katılıyor insanlar, “biraz takılır, evetleri duyar çıkarım” oluyor motto. Sonra alkol kana karışıyor ve zaman mevhumu unutuluyor. Ertesi sabah uyanınca da “Tüh gitti güzelim Cuma/Cumartesi/Pazar akşamı” oluyor. Üstüne bir de yetmezmiş gibi hangover olunuyor.
İşte bu sebepledir ki ben az, öz ve gerçekten yanında olmak istediğim insanların düğününe katılıyorum. Arada kaçırdıklarım da oldu tabii maalesef ama onlar elimde olmayan sebeplerle oldu hep. Buna ister öküzlük deyin, ister bana “Aman uyuz, ruhsuz” deyin. Ama bu konuda maalesef ki kibar olamıyorum…
Kendimi düşündüğümde de -ki zaten kesin böyle bir aktivite gerçekleşmeyecek hayatımda- bunun eğlenceli bir şey olması gerektiğini düşünüyorum.
Nitekim Birol ve Derya‘nın düğününe son 3 gün kalaya kadar katılıp katılmayacağı belli olmayan ben son anda kaçırdığıma çok üzülmekten kurtuldum ve uçağa atlayıverdim.
Bundan sanırım 1,5 sene önce filandı, Gripin ile Konya’ya gitmiştim. Otelden konser mekanına giderken Birol’la sohbet ediyorduk ve henüz Derya ile tanışmamıştım. Birol‘a “Eee nasıl gidiyor, anlatsanaaa?” diye sorduğumda “Sanırım evleneceğim” demişti gözlerinin içinde bir gülümseme ile. İşte o gülümseme 19 Eylül itibariyle birlikte yıllarca atacakları bir kahkahaya dönüştü 🙂

Notcuklar…

 • Düğünden bir gün önce bir grup insan Bodrum‘a varmıştık. Düğün mekanını yanındak otelde bol gülücüklü, keyifli bir yemek yendi.
 • Şehir dışında yapılan düğün güzelliği diye bir şey var bence. Zeynep & Lemi‘ninki de o yüzden çok güzeldi. Arkadaşlarınla istesen planlayamayacağın güzel bir haftasonu kaçamağı oluyor.
 • Bugüne kadar katıldığım düğünlerde “Top 3″ye girdi. Evet, bir başka düğün “Top 3″den düştü. Olacak o kadar.
 • Düğün günü Müjde ve ben son derece geyik bir hazırlık sürecinden geçtik (sanmayın bir şey yaptık, cidden geyik yaptık) ama o kadar sallanmaya “evet” kısmına yetiştik, aferin bize.
 • Birol da Derya da son derece mutlu gözüküyorlardı. Ayrıca çok ama çok da güzel gözüküyorlardı.
 • “İlk dans” diye bir şey gerçekleştirmediler ancak “bitmeyen öpücük” seromonisi tabii ki oldu. Sanırım düğün dedğin şeyin en zor ve en meşakkatli kısımlarından birisi de o. En son bizim masaya uğradıklarında onları öperken, dünyanın en büyük işkencesini onlara yapıyormuşum gibi hissettim.
 • Sahne 2 saat kadar İzmir Express‘indi. İlk defa izledim, oldukça iyilerdi.
 • Dayanılmaz bir baş ve karın ağrısı ile mücadele eden bendeniz gözlerim yaşlı dönüp uyumayı düşünüyordum ki Güray (nam-ı diğer burusvilis) ilaç getirerek hayatımı kurtardı. Sonra gelsin danslar, hoplayıp zıplamalar…
 • Tabii ki gecenin bir noktasında Gripin sahnedeki yerini aldı ve anında bir konsere dönüştü ortam. Her ne kadar damat Birol olsa da sahnenin yıldızı Murat‘tı. Darbuka show mu dersiniz, konser sonunda “5 yaşında bir çocuk kaybolmuştur” anonsu mu dersiniz, na ararsanız ondayd 🙂 Yazmakla olmaz, ben ara ara videoları açıp izleyeceğim 🙂
 • Gripin ile birlikte Model de sahnede yer aldı. Fatma “Love Song”u söylerken Murat yine çılgın darbuka show ile eşlik etti..
 • Derya bir gelenek olan gelin çiçeğini fırlatma aktivitesini gerçekleştirirken; Birol da bir gelenek (!) olmayan futbol topu fırlatma olayı gerçekleştirdi. Bu ana Şampiyonlar Ligi müziği ve de bayrağı da eşlik etti. Top uçarak denize fırladı, sağ salim atlattık 🙂
 • Masalara bırakılan hangover-kit‘e bayıldım. 1 adet Alka-seltzer, 1 adet naneli şeket, 1 adet yara bandı, bir adet isimlerinin yazılı olduğu çakmak ve de en manidar olarak bir adet Gripin mevcuttu.
 • Tektekçi de bizimleydi. Hem full bar hem de klasik olarak shot’larıyla bizleri çok kocaman mutlu etti.
 • Geceyi temiz bir şekilde viskiyle geçiren ben viskinin bitmesiyle birlikte 2 adet mojito içerek sistemi kapattım.
 • Ertesi gün de Flamm‘da plajda takıldıktan sonra bu güzel mi güzel haftasonunu kapattık.

Fotoğraflar ve videolar bir yana dursun, en çok zihnimizin içindeki güzel anılarla kapattık bu düğün haftasonunu.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s