CENTRAL

 

e9083de1-e47f-437f-9d42-3205469751f4

Artık Arda Türkmen’i bilmeyeniniz, duymayanınız kalmamıştır diye düşünüyorum. İşte Nişantaşı’nın yenisi Central da yine kendisinin hünerli mutfak becerilerinden ortaya çıktı. Son derece yalın ama bir o kadar da iç açan dekoru, en azından şimdilik düzgün ve kaliteli müşteri kitlesi (malum bir şey ne kadar popüler olursa müşteri kalitesinin düşme ihtimali de o kadar yüksek oluyor) ve güzel menüsü ile kendimizi Nişantaşı’nda bulduğumuz zaman hiç düşünmeden gidebileceğimiz bir yer oldu. Özellikle kendi peynir tabağımızı kendimiz yapıyor oluşumuzla gönlümü fethetti. Çünkü bu mevzu genelde “rokforu çıkaralım, mozarella ekleyelim, şunu azaltalım, bunu çoğaltalım” şeklinde ilerler ama burada her şeyi kendiniz seçtiğiniz için rahatsınız. Fiyatlara da değinmeden olmaz çünkü “Nişantaşı” dendiğinde korkacağınız cinsten değil. Oldukça makul ve anlaşılır. Zaten fiyat & performans dengesi harika.

Kim ile neden gidilir?Sevgili, arkadaş, aile aklınıza kim geliyorsa gidebilirsiniz. Hatta iş yemekleri için de oldukça uygun.

Ne yenir / içilir?Somonu kesinlikle tavsiye ediyorum, ravioli’si de oldukça güzel, peynir seçkisi harika ama çeşit artabilir elbet.

Pozitif: Mekanın iç açan dekorasyonu, her şeyin lezzetli oluşu ve rahatsız etmeyen müzik.

Negatif: Oldukça yavaş ve dalga geçercesine yapılan servis.

Adres: Harbiye Mahallesi, Mim Kemal Öke Caddesi, No 11/A, Şişli, İstanbul

Şubat 2016 / Blue Jean


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s