BENİM ADIM MALALA

malala-2.jpgNational Geographic  “Benim Adım Malala” belgeselinden ilham alarak, UNICEF Türkiye Milli Komitesi işbirliğiyle “Kızlara Ses Ver” kampanyasıyla kız ve erkek çocuklarının eşit eğitim hakkı için harekete geçti. Bu vesileyle geçtiğimiz Salı akşamı City’s Nişantaşı’nda bir ön gösterim gerçekleşti. Açıkcası ne ile karşılaşacağımı, ne duygularla bu gösterimden çıkacağımı bilmiyordum. Son dönemde birçok haber içimi sıkarken daha fazlasını istemiyordu bünyem. Fakat şunu söylemeliyim ki sonunda hissettiğim tek duygu “umut” oldu. Tabii bunun yanında kendi hayatlarımızı ne kadar boşa geçirdiğimizi, kapasitemizi ne kadar az kullandığımızı düşündüğümü de söylemeliyim.

Malala’nın kendi ülkesinde yaşadığı zorluklar, vurulması, tekrar hayata dönüşü ve ardından gerçekleştirdiği her türlü eylem insanın tüylerini diken diken ediyor. Hali hazırda dünyaya ve hatta ülkemize baktığımızda onun yaptıkları, vesile oldukları ve olacakları mükemmel şeyler.

Bir ara bazı şeyleri benzetmedim dersem de yalan olur… İzleyin yorumu kendiniz yapın tabii. 8 Mart’ta National Geographic’te izleyebilirsiniz.

Detaylar için: http://www.benimadimmalala.com/

 

10 TL bağış için 3005‘e SES VER yaz mesaj gönder.

BANKA HESABI
UNICEF Türkiye Milli Komitesi
TÜRKİYE İŞ BANKASI
IBAN: TR42 0006 4000 0014 2380 7770 00


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s