5 Cocktails & More

IMG_3620Dünyada başını alıp giden “kokteyl bar” kavramı bizde yeni yeni gelişiyor diyebiliriz. Son birkaç yıla kadar gittiğimiz mekanlarda talim ettiğimiz vasat kokteyllerden öteye gidemedik hiç. Her yanımız  birbirinden berbat mojito’lar lyncburg lemonade’ler doluydu. En basitinden bir whiskey – sour bile olmuyor olamıyordu. O yüzdendir ki yurtdışında kendini her daim kokteyllerde kaybeden bendeniz burada kokteyl bar açıldı mı affetmiyor, hemen koşuyorum.

5 Cocktails & More‘a saçma bir anda gittim, (şimdi “Neden?” diyeceksiniz ama gitmem gerekti) 21 günlük bir “alkol almama” olayına girişmiştim. Dönem dönem çok daha uzunlarını yaptığım minimal bir eğlence benim için. Ve fakat orada birçok kokteylden yudumlar alarak (tamam bazen 2 yudum aldığım da oldu!) hem denemiş hem de 21 günü delmiş oldum. Her biri için pek lezzetli diyebilirim.image1

Öncelikle mekanın dekoru minimal ve çok güzel. Müzik rahatsız etmiyor ve keyif verici. Bartender’lar dünyayı yaratmadıklarının ve şahane yetenekli birer mixologist olduklarının farkında, en önemlisi yaptıkları işten mutlular ve mutlu etmeyi seviyorlar. Yüzler hep gülüyor. Bunun için Berti Palambo, Alexander Koko ve Oben Budak‘ı hem tebrik etmeli hem de onlara teşekkür etmeli.

Kim ile neden gidilir? Sevgili, arkadaş ya da işten çıkar çıkmaz iş arkadaşları ile yorgunluk atmaya.

Ne yenir / içilir?  Hem gin hem de acı sever biri olduğum için Pink Alexander favorim. Ayrıca kendi damak zevkinize uygun “Haute Couture” kokteyller de oluşturabilirsniz.

Pozitif: Her şeyin lezzetli oluşu ve rahatsız etmeyen müzik.

Negatif: Şimdilik yok.

Adres: Mueyyet Sok. No:5 Asmalimescit / Istanbul


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s