DIGITAL REVOLUTION @ ZORLU PSM

2118_1_dr_976x644_logoluKendimi teknolojiye çok yakın ve de aşırı iyi takip eden bir insan gibi hissetsem de bazen bir de bakıyorum, aslında hiçbir şey anlamıyorum. Bunun yanında güncel ne kullanıyorsam sanki hep ona sahipmişiz gibi bir his var bende. Yani sanki “kendimi bildim bileli iOS kullanıyorum, Windows da ne?” ya da “140 karakter ve tek satırda SMS mi? O da ne? Ben Whatsapp’ta destan yazıyorum, destan!” hali…

Bugüne kadar Türkiye’de gerçekleşmiş en kapsamlı teknoloji sergisi olan; sanat, tasarım, sinema, müzik ve video oyunları başta olmak üzere birçok farklı başlığın bir bütün halinde ele alındığı Digital Revolution‘da tüm bu sürece, o aslında hiç yokmuşçasına unuttuğumuz bütün gelişime takınlık edebilirsiniz.

wiil-i-am_pyramidiMesela ben kardeşimin sürekli olarak oynadığı Minecraft‘tan, bastırılamaz bir şekilde neden daraldığımı bu sergi sayesinde çözdüm! Çünkü bana 1996 senesinde çıkan Tomb Raider‘ı hatırlatıyor. Aynı iç sıkışıklığı, aynı daralma… Bunun yanında Pac-Man ve Space Invaders ile buluşmak da harika. Black Eyed Peas‘den will.i.am’in, Japon ses sanatçısı ve müzisyen Yuri Suzuki’yle iş birliği yaptığı The Pyramidi de süper şarkının ‘Dreamin’ About the Future‘ olması da manidar. Fakat hiç şüphesiz ki en etkileyicisi, beni en benden alan The Treachery of Sanctuary. Bu eser doğum, ölüm ve ruhani dönüşümü ele alıyor. Ah o uçmak var ya! Neyse detayını anlatmayayım ama her eve lazım.

IMG_3671İlk kez geçtiğimiz sene Barbican Centre‘da katılımcılarıyla buluşan devasa sergi, Londra, Stockholm ve Atina‘nın ardından 20 Şubat – 12 Haziran tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi‘nde ziyaretçilerini bekliyor.
Ziyaret Saatleri
Hafta içi: 10.00-20.30
Hafta sonu: 10.00-20.00*Sergi Pazartesi günleri kapalıdır.

Detaylar için TIKLAYIN


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s