MELODY NELSON BAR / Berlin

12424581_438084713054643_976431729_nBar var, bar var. Güzel kokteyl var, kokteyl var. Mutlu insan var, mutluymuş gibi yapan insan var. İşte güzel, mutlu insanların çalıştığı bar gibi bir bar Melody Nelson. Dışarıdan baktığınızda bar olduğunu anlamanızın imkansız olduğu, içeri girdiğinizde “Nereye geldim acaba?” diye heyecanlandıran ve en önemlisi de sohbet edilebilir barmen(ler)e sahip bir yer.

Benim  yalnız seyahati sevmemdeki en büyük sebep; kendi kararlarımı verebilmek, gittiğim mekanlarda direkt bir bara oturabilmek, insanları seyretmek, bartander’larla sohbet etmek ve bilmediğim bir ülkenin, bilmediğim bir şehrinde keyifli saatler geçirmek. Haritalarla değil, ayaklarımla hareket edebilmek. Sanırım bu sebeplerle bazen yanımda biri olsa bile yokmuşçasına kendimi mekanın, şehrin büyüsüne kapıtabiliyorum. İşte Melody Nelson da büyüleyen ve alıp götüren mekanlardandı. Halıları, koyu renk duvarları ve deri koltukları ile öyle bir atmosfer yaratıyor ki kokteyl dünyasına girmeden sadece viskinizi yudumlayarak da çok mutlu olabilirsiniz.  Yani diyeceğim şudur ki yolunuz Berlin’e düşerse mutlaka ama mutlaka gidiyorsunuz.IMG_3732

Kim ile neden gidilir? Kalabalık bir grup halinde, tek başına ve oldukça tête-à-tête bir mekan olduğu için sevgili veya yakın bir arkadaş ile.

Ne yenir / içilir?  Uzun zamandır (New York’u tenzih ederim) içtiğim en güzel Old Fashioned’ı orada içtim. Green point ve Brooklyn de tavsiye edilenler arasında. Tabii ben şu an sadece Rye ve Bourbon kokteyllerden bahsediyorum. Başka alternatifler de mevcut.

Pozitif: Erken saatlerde oldukça sakin olan müziğin ilerleyen saatle birlikte çok makul derecede artışı, dekorasyon ve çalışanlar.

Negatif: Tuvaletler

Adres: Novalis Str.2, Berlin-Mitte, 10115 Berlin-Mitte


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s