12.03.2016 – REDD KONSERİ

FullSizeRender“Mükemmel Boşluk” albümü daha henüz çıktı. Ardından lansman adı altında olmasa da ilk konser dün akşam Bronx Pi Sahne’de gerçekleşti. (Konserden önce Doğan ile yaptığım röportajı okumak isterseniz TIKLAYIN) Yeni albümlerin ilk konserleri bana hep eğlenceli gelmiştir zira yeni şarkılara dinleyicinin verdiği tepkiyi izlemek çok keyifli oluyor. Büyük bir çoğunlukla gözlerde boş ve meraklı bir bakış, birkaç nakarat eşliği ve hafif tempo tutuştan öteye de gitmez bu tepkiler. Ama enteresandır ki bu konserde öyle olmadı. Yeni şarkıların büyük bir kısmı ezberlenmiş, aralarda çalınan eski şarkılara tepkiler azalmış haldeydi…

  • ‘Boşlukta Dans’ ve ‘Kafa Kafka’ ile bol bol dans ettik. Bu albümde beni en mutlu eden de o oldu, konserde dans edeilebilir bir müzik yapmış olmaları. Ve fakat onlarda bu enerjiyi göremedim o da ayrı, belki de ilk konser havasıdır 🙂
  • En favori parçam diyebileceğim (kesin ara ara değişecek ama…) ‘İtiraf’ canlı daha da bir güzelmiş. Hatta “bis’te acaba tekrar çalarlar mı?” diye epey içimden geçirmiştim konserde ki çaldılar. Başka bir şey mi dileseydim?
  • ‘Kalpsiz Romantik’in nakaratını ilk dinlediğimde ezberlemiştim. Zaten tekerleme ezberlemek gibi bir hissiyat. Ama canlı nasıl olacağı arkadaşlarımla aramızda merak konusuydu. Öyle de güzel oldu ki. Hatta Doğan zorla herkese ezberletti de diyebilirim.
  • ‘Hala Seni Çok Özlüyorum’ sahnede devleşen şarkılardan oldu. Doğan orada tüyleri diken diken etti. Çok acayip bir sesi var kendisinin.
  • Çok enteresandır ki her ‘Falan Filan’ dinleyişte coşan ben, bu konserde çaldıklarında “Uf bitse de yeni şarkıları dinlesek” dedim. Ne garip grubun alamet-i farikası olan bu şarkıya karşı böyle hissetmiş olmam. Ama bir yandan da ne güzel, çünkü ‘yeni’yi dinlemeyi daha çok istetecek kadar güzel bir albüm yapmışlar.
  • Bronx Pi Sahne’de konser izlemek artık hiç keyif vermiyor. O aradaki manasız geçiş (hoş o olmasa bina yıkılır!), yan tarafta kalınca sesin güzel olmaması, girişteki barda her içkinin olmaması ve bu sebeple arkadaki bara gitmek için insan selinin ortasından geçmek zorunda kalmak, tuvalet için de bu savaşı vermek ve daha bir sürü şey… Bronx yıllarca canımızdı, ama artık bünye kaldırmıyor. Kim bilir belki de bir yenilik lazım?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s