TEA or COFFEE

IMG_3970Geçtiğimiz yaz birkaç ay kadar İstanbul’a hiç uğramadım. Döndüğümde ve Cihangir’e geldiğimde kahvecilerin çokluğuna inanamadım. Cihangir’de çok fazla insan yaşıyor ama günün sonunda 4 yeni kahveci için de küçücük bir mahalle. Evet birkaç ayda 4 yeni kahveci! Ya da daha cool değimiyle “3rd wave coffee places”! Hepsinin kendine has güzellikleri var ama sanırım bunların içinde en sevdiğim (ve hatta şimdi bu yazıyı yazdığım) Tea or Coffee oldu. Bilgisayarla oturup çalışmak adına, güzel smoothie’ler ve leziz kahveler içmek adına müthiş bir yer.

Kim ile neden gidilir? Tek başınıza ya da arkaşlarınızla. Mesela aniden kış gelmeden önce çoluk, çocuk (bayılıyorum bu lafa!) toplandık.  Ben iki türlü de çok keyif alıyorum ama özellikle içeride tek başıma oturmak en sevdiğim olabilir. Zira insanları izlemeye bayılıyorum.

Ne yenir / içilir?  Smoothie’leri harika. Özellikle Fresh, Green Detox ve Hangover favorilerim. Granola ve kahve kombinasyonunu da tavsiye ederim. Taptaze mini sandviçleri de var.Screen Shot 2016-03-14 at 15.39.03

Pozitif: Çalan güzel müzikler, tek tek her şeyin lezzetli oluşu ve mekanın ruhunun mutlu olması.

Negatif: Dışarıda oturmak pek konforlu değil ama olsun. Cihangir’in manasız mekan önlerinden ne bekliyoruz ki zaten di mi?

Adres: Oba Sok. No: 17/A Cihangir Mah. Beyoğlu


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s