SPOR GÜNLÜKLERİ – 2

Screen Shot 2016-03-20 at 17.20.31Pek güzel günlerden geçtiğimiz söylenemez. Gerçi bu söylem bir müddettir hayatımızda. Sinirler bozuk, üzgünüz, şaşkınız. Ama işte hayat bir yandan da devam ediyor. Akıl sağlığımız için, beden sağlığımız için ve tabii bir de kalan ömrümüzü mümkün olduğunca anlamlı geçirebilmek için. Tam bu noktada Ayşe Arman’ın psikiyatri profesörü Engin Geçtan ile yaptığı röportajı sizlerle paylaşıp yazıma öyle devam edeceğim. TIKLAYIN

Demir ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. “Çalışmalarımıza!” sözüm sizi yanıltmasın, ben çalışıyorum o benim bu halimle eğleniyor! Şaka bir yana daha henüz 2 hafta oldu (Bu arada ilk haftayı okumak isterseniz TIKLAYIN) ama bir takım farklılıklar hissetmeye başladım. Neler mi?

  • Bir kere kesinlikle ama kesinlikle daha dik duruyorum. Sizleri bilmem ama spora uzun aralar verdiğimde en çok yaşadığım şey duruşumun anında kambura doğru yol almasıdır. Fakat biraz pilates ile hemen toparlarım. Ama 9 Performance‘da da vücut ağırlığı antrenmanları yaptığımızdan dolayı etkisi aynı yönde. Tekrar dik duran bir insan oldum.
  • Kesinlikle kilo filan vermedim. Öyle mucize diyet uygulamıyorum bunun yanında. Ama gözle görülmese de kendi hissettiğim bir sıkılaşma durumu söz konusu.
  • En şikayetçi olduğum yer kollarımdı. Bir teyze gibi sarkmaya yüz tutmuşlardı. Ama onlar da gözle görülür biçimde toparladı.
  • Bir diğer şikayetçi olduğum yer göbeğimdi, o şimdilik hala benimle! Zaten biliyorsunuz ki en zor kendine gelen yer orası.
  • Bunun yanında beslenme konusunda bana önerdiği bazı dikkat etme biçimleri var. 4 haftada hem kilo verebileceğim hem de antrenmanlarla -haliyle- sıkılaşacağım yönde. Ama henüz onlara pek geçiş yapmadığımı söylemeliyim.
  • Bu arada 21 günlük alkol diyetimin sonuna gelmiş bulunuyorum. Arada kaçamaklar yaptığımı söylemiştim. Özellikle geçen hafta çok yaptım. Ama hepsini toplasam benim normal zamanda içtiğimin 10’da 1’i olmaz. 21 günü hakkıyla tamamlayamamış olsam da bu halimle kalmaya OK olduğumu söylemeliyim.

Bütün bunların yanında bence en önemli olan “dışarıdan görünen” değil, insanın “kendinde” hissettiği değişiklikler. Zaten tüm motivasyonu sağlayan da o. Şimdi ben de göbeğime bakıp “Ama o hala benimle!” demesini biliyorum elbet ama onun yerine değişikliklere odaklanmayı tercih ediyorum. Tüm bunların yanında çok klişe olacak ama spor gerçekten de ruhun gıdası. Hele ki yaşadığımız şu enteresan günlerde insanı hayata karşı da motive eden bir şey. Gönül isterdi ki koşacak parklarımız, oksijenli (!) hava sahalarımız olsun ve tabii olanlarda da huzur içinde olabilelim ama hayat… Varolan ile yetineceğiz, n’apalım!

Yarın 3. haftaya başlayacağız. Can güvenliğimiz el verdikçe de antrenmanlara devam edeceğiz… Bakalım gelecek hafta neler olmuş olacak? Detaylı bilgi aşağıdaki linklerde sizi bekliyor.

Bye!

Web: http://nineperformance.com/

Instagram: nineperformance


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s