HUDSON

hudsonSon sürat yükselen Arnavutköy trendine 2015’in son günlerinde katılan Hudson’a bir Pazar günü brunch için gittik. Dekorasyon olduça hoş, Fransız – Amerikan esintili yeşiller ile stil sahibi ama snob olmayan bir atmosfer yaratılmış. Bunun yanına estetik yeme içme takımları, yalın cam bardaklar, cici porselenler eklenince keyifli bir yemek için fiziksel koşullar garanti altında.
Menüdeki kahvaltı çeşitlerinden (kahvaltı tabağı, yumurtalar, sandviçler, pancakeler vb) seçiyor, yanına çeşitli kişler, mini poğaça sandviçler, tartlar, kekler vb barındıran brunch büfesinden istediklerinizi ekstra olarak alabiliyorsunuz. Biz kahvaltı tabağı, mini croissant sandwich ve eggs benedict aldık. Kahvaltı tabağı minimal içerikli olsa da genel olarak yediklerimizin tümü az-öz-lezzetliydi.
Akşam yemeği için rezervasyonun gerekli olduğunu söylüyorlar, kokteyllerini de metheden çok, denemek gerek. Cuma ve Cumartesi geceleri belli bir saatten sonra DJ’ler iş başında, yüksek ses ve eğlence modunuza göre önceden bakmak isteyebilirsiniz.

Kim ile neden gidilir? Kız kıza akşamüstü içkisine, klasiklerden sıkılındığında alternatif kahvaltıya, arkadaşlarla kokteyl deneyip yeni bir yerde laflamaya

Ne yenir / içilir? Kahvaltıda kiş, tart, croissant ve benzerleri. Salatalar, etler, makarnalar deniz ürünlerinden bir akşam yemeği ve iddialı oldukları bir kokteyl menüleri var.

Pozitif: Servis ekibinin tamamının güleryüzlü tavrı ve nezaketi (not: Gece gidenler bilakis kapıdaki bodyguard’ların kabalığından şikayet etti – böyle bir yerde bodyguard nedir zaten?!-)

Negatif: Hardal ve Barbonuia’nin sahibine ait olması Hardal ismi sebebiyle temkinli yaklaştırıyor… Yavaş yavaş daha çok severiz belki birbirimizi

Adres: Arnavutköy Mahallesi, Arnavutköy Bebek Caddesi, No 91, Beşiktaş, İstanbul


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s