SPOR GÜNLÜKLERİ – 3

EWR_4011-1
Çok ciddi dinlerim…

Durmak yok, spora devam! Son sürat devam ediyorum ancak bu hafta 1 gün ekmek durumunda kaldım çünkü hastalandım. Ben her ne kadar “Yaparım ya, iyi de gelir!” şeklinde yaklaşsam da Demir, vücudun direnci düşükken ağır antrenman yapmanın pek de sağlıklı olmayacağını söyledi ve dersi iptal etti. Ne de olsa trainer o ve bana laf düşmez. Halbuki benim mantığım hep annelerimizin söylediği “ter atmak iyidir”den yola çıkarak sporu hoş görmüştüm. Hoş, haftasonu sunuculuk işim olmasa bunu mevzu etmez giderdim ya neyse…

Gelelim bu hafta nasıldı konusuna… Antrenmanlar hissedilir şekilde ağırlaştı. Fakat ben de hissedilir şekilde güçlendim. Önceden zorlandığım hareketler şu an bana çok daha kolay geliyor. Tabii kolay geliyor diye kolay devam etmiyoruz ve haliyle o zorlanma süreci hiç ama hiç son bulmuyor. Ama insan kendi içinde tatlı bir rekabete giriyor. Sürekli bir “Bunu başaracağım”, “şunu becereceğim” halinde oluyorsunuz. Zaten geçen hafta bahsettiğim o dik durma hali, daha dirençli hisetme hali filan inanılmaz motive edici. Peki bu yeni haftada yeni neler mi hissetmeye başladım?

  • Kesinlikle ama kesinlikle kilo vermedim. Belki 1 ya da 2 ama dediğim gibi belki… İnatla tartılmıyorum.
  • En çok kıyafetlerden anlaşılıyor zaten. Bir kadın için de en eğlenceli kısım bu. Hele ki hayatınızın en kilolu dönemini geçiriyorsanız! 🙂 Yani olmayan kıyafetim zaten yoktu da olanların yine “normal” olmaya başlamasına duyduğum mutluluk paha biçilmez.
  • Göbek demiştim ya geçen hafta, hani ayrılmaz bir parçam olmaya yüz tutmuş olan… Bu hafta yoğun ısrarlara dayanamayarak yavaş yavaş beni terk etmeye başladı. Ne demişler? “No Pain No Gain”EWR_3942

Şimdi işin en eğlenceli kısmına geliyoruz. Zira yeni başlayacağımız hafta ile 4. haftayı sonlandıracağız ve ardından tekrar ölçümler yapılacak. Şimdi ben bu kadar “şöyle hissediyorum, böyle hissediyorum” anlatıyorum ya, yine 25 gibi bir yağ oranı duyarsam yakarım buraları! Yok ama, şaka maka spor pek şahane bir şey… Değişiklik olduğuna da inancım sonsuz. (Ya olmadıysa? Şizofren di mi)

  1. Hafta için TIKLAYIN
  2. Hafta için TIKLAYIN

Web: http://nineperformance.com/

Instagram: nineperformance

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s