SUNDAY

sundayNişantaşı’nda bir öğle toplantısı çıkışı akşam yemeğine kadar oturup çalışabileceğim sakin bir yer düşünürken aradığımın tam da karşılığı olarak girdim Sunday’in kapısından. Burası bir kahve dükkanı; tahmin edeceğiniz kahvelerin tamamını ve fazlasını içeren menüsünde Wiener Melange’dan, Syphon’a, Cold Brew’dan, Aeropress’e kadar yok yok. Ek olarak siyah ve yeşil çay çeşitleri ile ev yapımı limonata ve buzlu çay gibi seçenekler de mevcut. Yiyecek olarak ise havuçlu kek, brownie, croissant  gibi birkaç seçenek var. Siparişinizi self service verip amacınıza göre çeşitli koltuk, sandalye seçeneklerinden birine çörekleniyorsunuz.

Yumuşacık ışıklandırılmış Sunday’in girişin üstünde bir de asma katı var ki favorim bu asma kattaki tek kişilik istasyonlar. Yüzü sokağa dönük yanyana aralıklarla  yerleştirilmiş bu uzun masalar, laptop, defter, kahve, telefon vs.’nizi koymanız için yeterli alan ve ekstra çalışma ışığı ile “gel burada saatlerce yaz çiz” diyor.

Alt katta da koltuklar camdan dışarı bakacak şekilde yerleştirilmiş ki kitabınızı okurken, kahvenizi yudumlarken ufaktan bir Avrupa kafesi hissi alın. Bu arada bu kahvelerden bazılarını ve Julius Meinl aksesuarları eviniz için satın da alabiliyorsunuz.

Kim ile neden gidilir? Tek başına çalışmaya, partnerle projenin üstünden geçmeye, okumaya, sokağa bakarak kahve içip dalmaya.

Ne yenir/içilir? Kahve hakkında her şey.

Pozitif: Sadeliği ve sükuneti.

Negatif: Yarı aç uğramak gerektiğinde atıştıracak pek seçenek olmaması.

Adres: Ahmet Fetgari Sokak No: 44/B Teşvikiye / İstanbul t:212 2316712


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s