CAPPADOX 2016

CappadoxBu yıl 19 -22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Cappadox, müzik, çağdaş sanat, gastronomi, açık hava programında herkes, günümüzün hızlı yaşamına alternatif etkinliklere çağırıyor. Her biri birbirinden farklı katılımcılarına, “Gelin bahçemizi ekelim” temasının yansıdığı unutulmaz deneyimler vaat eden Cappadox 2016’nın keşiften üretime yolculuğu değişik olacağa benziyor. 2015 festival sezonunu geçen yıl ilk kez düzenlenen Cappadox ile gerçekleştirmiştim. İlk kez olmasının getirdiği aksilikler bir yana dursun pek keyifliydi. BURADAN geçen yıl redbull.com.tr’ye yazdığım festival yazısını okuyabilirsiniz.

Kimler Var?

Sun Ra Orkestra, Günümüz cazının en iyilerinden biri kabul edilen, udi, şarkıcı ve besteci Dhaffer Youssef ile Dhaffer Youssef Quartet, Folk müzik ile caz ve rock’ı bir araya getiren, Gevende, derin ve güçlü bir sese, cazdan soul’a, blues’dan reggae’ye, geniş bir yelpazede, özgün kompozisyonlara imza atan Karsu, Diyarbakır Klasik Türk Musikisi Korosu’nun ilk ve tek Ermeni sanatçısı Udi Yervant sahne alacak isimler arasında.

Aşk Vadisi Doğa Yürüyüşü, Bağlıdere (Aşk) Vadisi’nde kurulacak Cappadox Piknik, Cappadox’un gastronomi programında üç gün boyunca yer alacak Şeflerin Masası, Maksut Aşkar’ın, Şemsa Denizsel’in ve Avustralyalı Şef Sebbie Kenyon’ın çağdaş yorumlarıyla Maara Konak’ta sunulacak yemekler ve Yoga Akışları ile hayattan çalınmış 3 güne dönüşecek.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s