YENİ LOKANTA

1Aslında yeni bir yer değil Yeni Lokanta. Açılalı neredeyse 3 seneyi bulmuş. Ancak ben enteresan bir şekilde çok yakın zamanda ziyaret ettim mekanı. Kumbaracı Yokuşu’nda yer alan bu mekan Antakya mutfağına ufak dokunuşları ve kokteylleri ile öne çıkıyor. Mekanın dekorasyonu oldukça iç açıcı, servis son derece hızlı. Mekanda zeytinyağlılar, salatalar, mezeler ve ana yemekler mevcut. Her ne kadar ana yemekler et ağırlıklı olsa da vejetarenlerin de bolca seçenek bulabileceği bir yer.

Kim ile neden gidilir? Arkadaşlarla, aile ile, sevgili ile. Kısacası her şekilde gidilir.

Ne yenir / içilir? Vişneli kısır ve karidesli kabak çiçeği kızartması oldukça leziz. Antakya tuzlu yoğurt soslu kuru patlıcanlı vejetaryen mantı mükemmel.

Pozitif: Sunumun güzel, mekanın iç açıcı olması. Ayrıca sunulan her ürünün ayrı ayrı lezzetli oluşu.Screen Shot 2016-04-04 at 23.43.35

Negatif: Fiyatlar oldukça yüksek. Yani vejetaryen mantıya 45 TL vermek biraz can sıkıcı olabiliyor. Aynı mantıyı (bkz. Kanyon’daki Tazele. Çünkü sahipleri aynı ve mantılar orada üretiliyor)  18 TL’ye yiyebiliyorsunuz! Yemek öncesi kokteyl alayım, yemekle de 2 kadeh şarap içeyim derseniz kişi başı 250 TL’ye kalkıyorsunuz. Bahşiş hariç!

Adres: Kumbaracı Yokuşu No:66 Beyoğlu / İstanbul


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s