CAFE DE LA ESQUINA / New York

IMG_5025Anlamadığım bir şekilde taco kültürü bize bir türlü oturmadı. Anlamayışım lezzet olarak bizim damak zevkimize yakın oluşu. Hatta burrito da öyle -ki hiç sevmem-. Şimdi diyeceksiniz ki “Neden canım, Ranchero var” ya da “Picante’ye ne oldu?” işte sorun da bu ya, onlar olamadı. Güzel bir margarita içemedik, taco’lar hep lezzetsizdi. Ve bütün bunların yanında fiyatları da manasız uçuk. Neyse uzatmayayım konumuz New York’ta Brooklyn’in güzide mekanlarından Cafe de la Esquina. Diner konseptinin hakim olduğu bu mekanda elinizle yediğiniz her şeyde parmaklarınızı da yememek için dikkatli olmalısınız. Taco çılgınlığına girmeden önce sipariş edeceğiniz kendi salsa roja sosları ile servis ettikleri cipslerinden yerken dikkatli olun. Çünkü bittikçe tazeleme gibi bir konseptleri var ve yemek konusunda kendinizi duramıyorsunuz. Ve guacomole‘lerinden sipariş etmeyi asla unutmayın. Margarita ise gerçekten insanlık dışı, erken yemek yiyenlerdenseniz happy hour’u yakalar ve 6 dolara mükemmel margarita içebilirsiniz. Normal vakitte 11 dolar. Tabii erken yemek yemeye gerek yok öğlen de gidebilirsiniz, di mi? Taco’lar ise inanılmaz. Bu arada eklemeden geçemeyeceğim, ben siz olsam barda otururum. IMG_6533

Kim ile neden gidilir? Tek başına ya da arkadaşlarla.

Ne yenir / içilir? Margarita diye çığlık atmak istiyorum. İçin! Taco’lardan Pescado estila Baja (balıklı) ve Carnitas (domuz etli) leziz ve ötesi. Hepsi 2’şerli servis ediliyor. Ama taquito platter şipariş ederek çeşit çeşit de deneyebilirsiniz.

Pozitif: Kendinizi Amerikan filmlerindeki Diner’larda hissedecek oluşunuz. Leziz margarita ve de bilardo. Evet, bilardo!

Negatif: Tuvaletleri fena.

Adres: 225 Wythe Avenue, Brooklyn, NY 11249


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s