SPOR GÜNLÜKLERİ – 5

IMG_4160
Arada Kung-fu da yaptım tabii!

Son dönemde hayatı dev sorguladığım için kendimi en iyi hissettiğim anlar hep spor yaptığım ve de yollarda yürürken müzik dinlediğim zamanlar oldu. Spor nasıl iyi geldi anlatamam. Açıkcası geçtiğimiz hafta adam akıllı gidemedim spora çünkü yapmam gereken birçok iş vardı ancak bu kapanış yazısı yazmayacağım anlamına gelmiyor di mi?

Demir‘in şehir dışında olmasından dolayı bir hafta boyunca Kerem (Yaşar) ile spora devam ettik. Kerem‘de de Demir’de de hissettiğim ortak şey şu ki, spor yaparken arkadaş olmak mükemmel bir şey. En azından o yorgunluğun ve disiplinin içinde üç beş kahkaha da atabiliyor insan. Bunu bir yere not edin zira sporu keyifli hale getiren bir unsur. Peki neler mi oldu?

  • Öncelikle tam olarak 4 kilo verdim. Ancak bu aniden ve son 15 günde oldu. Spordan mı bilmem ama yememekten olduğu bir gerçek. Zaten çılgın olmayan İştahım kesildi arkadaşlar, bana neler oluyor? 🙂
  • Son ölçümleri yapamadık. Yine benim yüzümden. Ama bir ufak daha incelme olduğuna eminim. Kıyafetler yalan söylemez.
  • Kendimi daha zinde ve fit hissettiğim bir diğer gerçek.
  • Son günlerde vedalardan, kutlamalardan, az görüşülenlerle buluşmaktan, biraz duygusal durumlardan pek fazla alkol tükettik/tükettim. Şunu söylemeliyim ki berbat bir şey. İçerken güzel de hem vücuda etkileri hem de ertesi gün gerçekleşen absürd psikolojiyi n’apacağız?

Geçtiğimiz 6 haftanın ardından şunu söylemeliyim ki, yapın. Spor yapın ama bilen biriyle yapın. Bu noktada Demir gerçekten on numara. Şimdi bir müddet bu aktivitelerime salonda Demir ya da Kerem‘le değil, açık havada parklarda devam edeceğim. Bazen kulağımda müzik, bazen kuş sesi olur belki de. Ama birkaç ay sonra tekrar devam edeyim diyorum. Spor sanırım hafif bağımlılık yaratan bir şey.

  1. Hafta için TIKLAYIN
  2. Hafta için TIKLAYIN
  3. Hafta için TIKLAYIN
  4. Hafta için TIKLAYIN

Web: http://nineperformance.com/

Instagram: nineperformance

 

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s