EMPELLON COCİNA / New York

EmpellonCocina-688Bu aralar yine bir ufak New York‘tayım. Gelirken iki şey aşeriyordum taco & margarita ikilisi ve de lobster roll. Hatta daha çok yakın zamanda Ed’s Lobster Bar‘ı da bu yüzden yazdım sayılır. Gelecek planları 🙂 Neyse bu sebeple geldiğim günün akşamı kendimi taco diyarlarına atmak istedim. Kaldığım yere çok yakın açılan Empellon Cocina‘ya gittik. Aslında Empellon Al Pastor’u düşünüyordum ama bunu denemedim diye buna gitmek istedim. Zaten aynı insanların yeri. Hatta bir de Empellon Taqueria var. Cocina, Al Pastor‘a göre çok daha şık ve fiyatlar da diğerine nazaran oldukça yüksek. Fakat lezzet on numara beş yıldız. Margarita ise bambaşka bir dünya.

Bu arada mekanda başıma ilginç bir şey geldi. Sipariş ettiğim ikinci margarita’nın içinden bir cam parçası çıktı! Bu burada gerçekten büyük olay yaratabilecek ve yaratılabilecek bir problem. Ama ben dünyanın en sakin insanı olarak sadece margarita’yı geri gönderip yenisini rica ettim. Tabii tüm mekan anında muma döndü. İkram üstüne ikram. Sanırım bir daha gidersem öpüp başlarına koyacaklar. Neyse bu oldukça berbat bir durum tabii, içeceğin içinden çıkan camın şakası olmaz… Screen Shot 2016-04-23 at 12.37.09

Kim ile neden gidilir? Tek başına barda oturup yemek yemeye. Kalabalık arkadaş grubu ile. Sevgili ile romantik taco (!) gününe.

Ne yenir/içilir? İstridyde, mantar ve kremalı olan taco’su oldukça güzeldi. Klasik margarita’sı oldukça iyi ama bunun yanında baharatlı ve salatalıklı margarita’sını da tavsiye ederim.

Pozitif: Mekanın şıklığı, servisin hızı ve tabii ki lezzet.

Negatif: Çalışanların iki dakikada bir bir şey isteyip istemediğinizi sorması ve gergin bazı garsonlar. Ama bu değişen bir şey neyse ki. Ah tabii cam olayı olacak iş değil! Ama ben şanssızımdır bazı bazı…

Adres: 105 First Ave. (bet. 6th & 7th Sts.) Manhattan, NY 10003


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s