RADEGAST HALL & BIERGARTEN / New York

FullSizeRenderGeçtiğimiz aylarda Nürnberg ve Berlin‘de bira ve sosise (kırmızı et yemeyen ben kırk yılda bir domuzcuk sosis yiyorum, evet!) doydum aslında. Aslında orada glühwein’dı olay ama olsun her türlü doydum işte. Fakat her gidişimde aşırı keyif aldığım, “Ah bizde de olsa” dediğim – aslında artık ufaktan varolan – pek şahane bir biergarten Radegast. Menülerinde vejetaryen ürünlerden, tatlıya, krepten, ete her şeyi bulabileceğiniz gibi sosilere özel tarafa gidip sosis + patates olayına da girişebiliyorsunuz. Haftasonları canlı müzik oluyor ve oldukça kalabalık. Dış kısımda yer bulamayıp kendinizi içeride bulabiliyorsunuz yani. Hafta içi ise iş çıkış saatine kadar oldukça sakin. Paylaşılan masalarda kalabalıklar içinde oturmak da çok keyifli zira her biri yeni birer kısa süreli arkadaşlığa vesile oluyor.

Kim ile neden gidilir? Tek başına gidecekseniz hafta içi daha uygun. Ama genel olarak sevgiliyle ya da kalabalık arkadaş grubu ile pek şahane olur.

IMG_5746
Pretzel diyorum başka bir şey demiyorum!

Ne yenir/içilir? Bratwurs ve currywurst’ları şahane. Patatesleri akıl kaçırtacak düzeyde lezzetli. Munich Pretzel çok güzel bunu kesin yemelisiniz yani. Onun dışında çeşit çeşit biralardan da denemekte fayda var. Hoş daha fazla çeşit biraya sahip olan birçok mekana gittim ama olsun.

Pozitif: Dekor, müzik, çalışanlar, kitle, binanın kendisi.

Negatif: Yer bulmakta zorluk çekilen dakikalar.

Adres: 113 N 3rd Street, Williamsburg, Brooklyn NY 11249


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s