ŞARAP SEVERLER BURAYA

Şimdi bunu yazarken Mededi’yi anmamak olmaz zira hiçbir şey onunla oturup şarap içmenin yerini tutmuyor. Romantik bir giriş oldu ama romantik bir konu n’apayım? Tabii Mededi yok diye şaraba küsüyor muyum? Hayır. O sebeple -yine!- yolu New York’a düşecekler için birkaç şarap mekanı yazmak istedim.

IMG_7064
Jadis

JADIS

Tamamen şarap içilmesi arzulanan bir günde keşfedilen bir mekan. Son derece tatlı, oldukça ilgili ve güler yüzlü Macar bir sahibi var. Atıştırmalıkların her biri birbirinden leziz ve fiyatlar da oldukça uygun. Yani biz iki kişi neredeyse 2 şişe şarap içip, 3 tane atıştırmalık ve bir kiş sipariş edip adam başı $50 ödeyip kalktık ki gerçekten çok iyi. Dışarıda sadece tek bir masası var. Eğer bizim gibi şanslıysanız orayı kapıp saatlerce oturabilirsiniz. Oldukça da sakin bir sokakta yer alıyor.(Adres: 42 Rivington St, New York, NY 10002)

THE TEN BELLS

Geçtiğimiz sene çok sık gittiğim ama bu sefer daha bir kez ziyaret ettiğim bir mekan The Ten Bells. Bir noktadan sonra “Sen seç benim için” diye tüm davayı garsona satmanıza sebebiyet verecek kadar çok sayıda şarapları var. Atıştırmalıkları ve seviyorsanız istridyeleri müthiş. Ben sevmiyorum bu istridye dünyasını ama seven çok seviyor. Mekanın tek kötü yanı kesinlikle müzikleri. Kaç kere gittim, 1 kere güzel müziğe denk geldim.

IMG_7633
Woodhul Wine Bar

Genelde Fransız hip-hop çalıyorlar ki “Neden?” diye sorguluyor insan. (Adres: 247 Broome St, New York, NY 10002)

WOODHUL WINE BAR

Şimdi diğer ikisini yazdıktan sonra bunu yazmak biraz haksızlık oluyor ama bir şekilde bu mekanı çok beğendim ben. Aşırı salaş bir bar ve inanın şarapları da o kadar güzel değil. Ama müzikler o kadar güzeldi ve her ne kadar tatmasam da menüdeki atıştırmalıklar kulağa o kadar güzel geliyordu ki bir anda aşk yaşadım bu mekanla. (Adres: 644 Driggs Ave, Brooklyn, NY 11211)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s