THE POPULIST

screen-shot-2016-09-19-at-21-38-26Artık hiç denecek kadar az, ne gerek var diyecek kadar da isteksiz çıkıyorum sokaklara. Her yer ölü, her yer cansız, müzik bile yetmiyor bazen… Ancak mutluluğu bomontiada’da buluyorum diyebilirim. Özellikle yurda döndüğüm son 2 ayda en favori mekanım The Populist. Kilamanjaro, Monochrome ve Kiva’dan da ayrıca bahsedeceğim sonra ama önce burası.

Öncelikle kendi biralarını üretiyorlar ve çeşit bol. Benim en sevdiğim Indian Pale Ale oldu. Onun dışında büyük aşk yaşadığımı söyleyemeyeceğim. Ama bazen tadım için 6’lı istiyorum ve sonra hepsini birbirine karıştırıp -evet içimdeki çocuk- kendi sevdiğim birayı yaratıyorum 🙂 Siz yapmayın, ben oyun oynuyorum. Atıştırmalıkları ve mini pizzaları güzel. Müzik oldukça iyi. O değilde kitle çok ama çok iyi ya! Hoş insan görmeye hasret kalmışız resmen canım İstanbul’umda… En azından ben kalmıştım. Henüz gitmediyseniz gidin, zaten sonrasında bolca gideceksiniz. screen-shot-2016-09-19-at-21-38-56

Kim ile neden gidilir? Arkadaşlarla.

Ne yenir/içilir? Oldukça güzel guacomole yapıyorlar. Enginar dip müthiş. Bol seçenek olmasa da güzel şaraplar var ve oldukça iyi margarita yapıyorlar.

Pozitif: Güleryüzlü hizmet, sevilen müzikler, ferah mekan.

Negatif: Bira ile öne çıkmaları gerekirken pek de çıkmıyor oluşları.

Adres: Merkez Mahallesi, Silahşör Caddesi, Birahane Sokak, Tarihi Bomonti Bira Fabrikası, No 1, Şişli


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s