23.12.2016 – %100 AÇIK SAHNE

screen-shot-2016-12-24-at-15-40-25Dün yine yeniden Tolga Akyıldız’la %1oo Açık Sahne kapsamında tek gecelik ufak bir festival havası yaşadık. Kimsenin dışarıya çıkmak istemediği, içimizin sürekli sıkıştığı, yer yer korktuğumuz şu günlerde sahneden baktığımda gördüğüm kalabalık içimin yine bir nebze umutla dolmasına vesile oldu. Belli ki “nefes almalı” noktasında gelmişiz hep beraber. O noktaya gelmekle kalmamış, kendimizi dışarı atmışız bir de! Bir “oh” dedim.

Öncelikle mor ve ötesi konserinden koşarak gelen Melis yine süperdi. Sadece klavye ile sahnedeki yerini alan Hayko müthişti, özlemişim. Albümlerini hala dinlemeyerek ayıp ettiğim Deer From Space gerçekten iyiydi bir kulak kabartın derim, hemen iTunes’a koşun. Epeydir izlemediğim Erdem ve de Yüksek Sadakat de sahnede gördüğüme sevindiğim isimlerden oldu. Kolektif İstanbul, Aydilge, Siyah, Gürcan Ersoy, Yarımada ve Kırk’İki de %100 Açık Sahne‘de yer alan diğer isimlerdi.

Organizasyonu zor, zahmetli, yer yer stresli ama sonucu her daim mutluluk verici %100 Açık Sahne‘nin. Bu organizasyon için epey çalışan/uğraşan Tolga‘nın gözünün içine bir kere bakmanız yetiyor aldığı keyfi ve mutluluğu görmeniz için. Ve tabii tüm katılımcıların da aynı şekilde…

Dün içimden 2016’ya veda ettim. Bir iki kere sahneden bu konuyu açtığımda bu seneye veda etmeye en az benim kadar hevesli yüzlerce insan gördüm. Kutlu, Tolga ve Çağlan etkisinden olsa gerek 16 yaşımdan bugüne tüm anılarımı bir bir kafamdan geçirdim. Genel koşullara bakınca ne kadar da güzel şeyler yaşamış, ne kadar güzel müzikler dinlemiş, festivallere gitmiş, ne güzel arkadaşlıklar kurmuş ve ne maceralar yaşamışım diye düşündüm. Tabii ki daha yaşamak istediğim ya da yaşanacak çok şey var ama bu kadarına bile tebessümle bakabilmek hatta yetinebilmek harika. İçime Polyanna mı kaçtı acaba?

Ve tabii sonra gece bitiyor, delicesine yağmur yağıyor. Çağlan‘la sohbet ede ede, iki yağmur sever olarak şemsiyesiz bir şekilde Meydan’a doğru yürüyoruz. İstiklal Caddesi ıssız, mekanlar boş, yüzler yabancı, etraf karanlık, konuştuğumuz konu ise tatsızdan hallice. Sanki başka bir yerdeyiz. Hafif bir iç sıkmıyor değil bu durum ama yağmur yağıyor işte ne güzel. Bazen bu kadar da basit.

Bir sonraki %100 Açık Sahne’de görüşmek üzere…

P.S… Dün bir yandan da Zorlu PSM’de mor ve ötesi‘nin 20. yıl konseri vardı. Ne kadar severim bilirsiniz. Fiziken Açık Sahne‘deydim ama ara ara sosyal medya üzerinden o konseri de takip ettim tabii. Kaçırdığıma üzüldüm fakat şehrin farklı noktalarından yükselen bu enerjinin varlığına da sevindim. Ana tema ortak, müzik hem iyileştiriyor hem de birleştiriyor. Umarım daha nice 20 yılları olur…


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s