13.05.2017 – PARKFEST

Ne yalan söyleyeyim Parkfest‘i iple çekiyordum. Çok sevdiğim gruplar çıkacağından filan da değil; tamaen festival ortamını özlediğimden…
Gün boyu müzik, uzaktan izlenecek bir sürü insan, arkadaşlarla sohbet, bol kahkaha, olmazsa olmaz “ay şunu alayım” diye gidilen standlar, uzun zamandır görmediğim insanları görmek ve en önemlisi de hayattan bir gün çalmak için. Ve tabii ki n’aptım? Gittim.

Hiçbir güç eğer bir işim (röportaj vs) yoksa beni güneşli havalarda erken saatte festivale götüremez. Zira güneşten, sıcaktan ve de yanmaktan pek hoşlanmıyorum. Ama artık bebekli bir arkadaş grubuna dönüştüğümüzden saat 14:30 civarı festival alanındaydık. Festival alanı bomboştu. Resmen bomboş. Sadece sen, ben, bizim oğlan şeklinde yıllardır tanıdığım bir grup (çoğu işinin başında) mevcuttu. İçimden insanlara çok söylendim. Söylendim çünkü; “Festival yok vah vah”, “Müzik bitti ah ah.”, “Nasıl eğleneceğiz oy oy.” diye sağda solda söylenirken iyi de aksiyon almamak neden?
Dediğim gibi sev ya da sevme, tanı ya da tanıma bir sürü güzel grup vardı. Onun dışında da tabii ki şehrin göbeğinde eğlence vardı. Sanki insanlara mı kızdım ne? Evet, çok 🙂 Şimdi diyeceksiniz ki “sana ne”. Belki de cidden bana ne.

Konserlere gelince; Lola Marsh fena değildi ama pek benlik olduğunu söyleyemeyeceğim. Jakuzi‘ye bayılıyorum. Ancak konserde Sipahi’yle şuna karar verdim ki kendilerini Salon İksv gibi küçük sahnelerde daha çok seviyorum. Gerçi bunda olamayan kalabalığın üzerimde yarattığı hissin de etkisi olabilir, bilemiyorum. Çünkü performansları gayet başarılıydı. Radyo Eksen DJ’leri her zamanki gibi güzel zaten. Benim için günün anlam ve önemi ise kesinlikle UNKLE‘dı. Neyse ki UNKLE esnasında ortam festival ortamı gibiydi de bir “oh!” dedim.

Bu aralar kendi kendime bir türlü tastamam olamayan “ideal dünya”mı çok düşünüyorum. Ve onun içinde olmazsa olmaz şeylerden biri de kesinlikle müzik. Haliyle varsa değerlendirmeli. Festivalleri öpmeli, sevmeli, sahip çıkmalı.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s