9 EYLÜL – BABYLON SOUNDGARDEN

Screen Shot 2017-09-11 at 21.16.48
Babylon Soundgarden’ın instagram’ından yürüttüm

Benim için “festival gibi festival ortamı” diyebileceğim, yaza da nispeten güzel veda etmeme vesile olan bir gün yaşattı Babylon Soundgarden. Her şeyden önce kendimi tebrik etmek istiyorum. 2 günlük çılgınlığın ardından bir de festivali çıkardım çünkü. Hem de hakkını vererek 🙂 Şimdi festivali tebrik etmeye başlayabilirim…

Öncelikle belirtmeliyim ki line-up’ta “Oleeey kesin izlemeliyim!” dediğim isimler yoktu. Yine de Kadebostany ve Anne-Marie’de eğleneceğimi biliyordum. Geçen sene Milky Chance vardı ve ben New York’ta olduğum için kaçırmıştım. Yine gelseler havada taklalar atarak giderim misal. Neyse yani benim asıl amacım festival ortamı ve mutlu festival insanı görmekti. Gittim, gördüm, aşırı mutlu oldum, döndüm.

Notcuklar…

 • Saat 18:30 civarı festival alanına vardık. Ben Kalben‘i de az da olsa yakalamak istedediğimden otopark ile festival alanı arasındaki mesafeyi yürüyebileceğime kanaat getirdim. O iş öyle değilmiş, git git bitmezmiş. Neyse ki ring servisler vızır vızır çalışıyordu. Hop ayakta dolmuş misali bindik. Zıplaya zıplaya festival alanına gittik. Bir “elden ele uzatalım” kısmı eksikti. Gerçi ben o espriyi yaptım da neyseki kimse duymadı…
 • Herkesin çimenler üzerinde oturduğu ve Kalben‘in izleyici ile bol bol sohbet ettiği bir yarı-Kalben konseri izledim. Hoştu.
 • Bir ara ufaktan baktığım ve uzaktan dinlediğim Sevdaliza güzeldi. Biraz daha dikkatle dinleyeceğim kendisini.
 • Kadebostany mükemmele yakın bir performans sergiledi. Kıza hayran kaldım. Hem bass hem elektro gitar çalıp, bu da yetmezmiş gibi hem zıplayıp hem de şarkı söyledi. “Büyüyünce ben de öyle olmak istiyorum” demek isterdim ama maalesef ki büyüdüm.

  Screen Shot 2017-09-11 at 21.27.30
  Lil’in instagram’ından yürüttüm
 • Kadebostany ardından Radyo Babylon Sahnesi‘nde Adamlar izledik. Bence oldukça iyilerdi. Sahnenin apmfitheatre tadı hoştu. Yalnız ıslak zeminden dolayı merdivenlerden pıtır pıtır düşen bir sürü insan oldu. Neyseki kendine gülebilen bir kitle vardı 🙂
 • Ardından tekrar Ana Sahne‘de Anne-Marie konserine doğru yol aldık. Tüm festivalin highlight’ı o konserde gerçekleşti çünkü Cizreli Mehmet sahneye çıktı. Daha önceden haberini aldığım için heyecanla onun çıkacağı 9. şarkıyı bekledim. Nasıl bir performans olacağını çok merak ediyordum. Öyle bir performanstı ki zannedersiniz ki Cizreli Mehmet her gün binlerce kişinin önünde sahnede ve her Anne Marie konserinde düet yapıyorlar. Şahaneydi. Nedense gözlerim doldu.
 • The Drums‘u ilk defa dinlemiş oldum eğlencelilerdi.
 • Enerjimin bittiği saatlerde ise yerde oturup Hey Douglas dinledim ve sadece kollarım (!) aracılığıyla dans edebildim.
 • Red Bull Music Academy Sahnesi‘nde coşamamış olmak tek içimde kalan şey. Öncesinde iki çılgın gün geçirmeseydim sabaha kadar dans ederdim orası kesin.
 • Absolute’un yanar dönerli bardaklarıyla eğleneceğim diye kendimi kokteyl içerken buldum. Yaş üç.
 • Hiç yemek sırası yoktu. Özellikle girişte çok da güzel alternatifler vardı. Et yemeyenleri de düşünen festivalleri seviyorum.
 • Tuvaletlerde de dev bir sıkıntı yoktu. Sadece ışık olmaması biraz dertliydi ve her zaman vurguladığım “tuvalet eğitimi olmayan insanlar” bir miktar sıkıntı yaratıyordu.
 • En canım festival arkadaşım Lil benden önce festival alanını büyük bir ciddiyetle (bkz. yorgun) terk edince şok geçirdim, “gitme kal” diyemedim.
 • Speşıl tenks tu Lil, Şafako, Sipahi.
 • Hiç fotoğraf çekmedim çünkü geçici telefonuma küsüm. Ve kalıcı olacak endişesindeyim. Öyle olursa festivale de kosere de gitmem! Şaka şaka, o kadar delirmedim. En azından şimdilik.
 • Deniz, kum, güneş, müzik ve eğlenceyi bir arada bize sunan daha çok festival olsa keşke. Benim için kum ve güneş kısmı olmasa, deniz de dekorasyon amaçlı olsa da olur tabii. Gördüğünüz üzere basit isteklerim var!

Böyle işte.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s