VE 30…

IMG_146430 yaşında olmuş olmak bir miktar absürt geliyor. Yani yıllarca bana çok kocaman geldiğinden ve sanki ben hep 20’lerimde kalacakmışım gibi hissettiğimden olsa gerek ama absürt işte. Bundan 10 sene önce bana “İpek 30’larında kendini nerede, nasıl görüyorsun?” deseler cevabım bu olmazdı. Ama bana 10 sene önce, bu sorunun ardından bir video ile şu anki halimi gösterebilecek olsalardı da “Aa süpermiş, harikaymış” derdim.

Neden bilmiyorum ama 30’un çok acayip bir yaş olacağına inanıyorum (demişim de olmamış demem umarım seneye!). Gerçi her yaş kendi içinde enteresandı ama 30 daha bir enteresan olacak sanki. Sonra 35’e yaklaştığımda ise tribe gireceğimi ve huysuz biri olacağımı düşünüyorum. Tamamen yaşlanma kaygısı tabii. Öte yandan 35’i geçen arkadaşlarıma bakıyorum da bir sıkıntı yok. Benimki de kafalar kafalar yani…

Bu sene ilk defa büyüdüğümü hissettim. İlk defa nispeten aklı selim bir yıl geçirdim. Uzun aradan sonra hayatıma yeni insanları öyle ya da böyle almış oldum. Her şey yine güzeldi ama daha bir gerçekti sanki. Utanmasam “mükemmel bir sene geçirdim” bile diyeceğim hatta. Çok konsere gittim, çok partiledim, çok dans ettim ki bunları zaten hep yapıyorum. Çok güldüm, sinirimden çok ağladım ama hiç kalbim malbim kırılmadı. Çok kaygı doluydum ama hep kısa süreli kaygı giderici olaylar gelişti. 85c7bfae-69b0-43e9-bd75-6c6551c4d1b8Tek kötü tarafı, bazı gerçekleşme ihtimali düşük şeylerden vazgeçmekti. Tabii öyle zart diye vazgeçmedim. Yılların verdiği tecrübe ve kılavuza gerek olmaksızın görünen köy sebebiyle vazgeçtim. Ama boş durur muyum hemen yerlerini yenileriyle doldurum. Yıllardır, “Ya kedi mi ne gerek var…” diyen ve etrafındaki bütün arkadaşlarının kedisi olan ben; resmen bir kediye aşık oldum. Ve maalesef artık kendisi yok… Buradan çıkardığım ders de 10 sayfalık yazı olur. O da 29’un kapanış golüydü bana.

Doğum Günü…

Bu sene 30 olmanın verdiği şımarıklık ile parti yapmaya karar verdim. Parti yapmak istememe rağmen kimsenin birbirini duymadığı bir yerde olalım istemedim. Eh artık herkes yetişkin (!) içki içip sohbet edebilir dedim. Bunun üzerine yaşam sürdüğümüz Susam Cafe’yi tercih ettim ki evde gibi olalım.
Her sene kendini aşmakta olan doğum günü pastalarım bu sene de rekora doğru koşuyordu… Ki fotoğrafını koydum. Daha önce Mededi’ye yapmış olduğum ve hatta bir keresinde de Kerims’e yapmış olduğumuz videonun çok daha iyisi (thanks to Dönis) bana yapılmıştı ki bayıldım. Cidden hediye ötesi bir hediye. Manyak gibi birkaç kere izledim. Belki YouTube’a yüklerim.

Süper şarap içtim, herkesle süper sohbet ettim, herkesin birbirini tanımasının rahatlığıyla süper takıldım. Müziklere hiç müdahale etmedim zaten herkes müzik insanı sonuçta.
29 yaşımdan hiçbir beklentim yoktu. Epey şaşırttı ama güzel bir seneydi. Ama diyorum ya 30’un acayip bir yaş olacağına inanıyorum. Ama iyi anlamda acayip yani. İnanırsam olur mu dersiniz? :))

Bir klasik olarak EN’ler…
En ilk kutlayan 3’lü: Şafako, annecik & Cansu
En teşekkürler: Mededi, Dönis, Sipahi & Şafako
En kahkaha attıran: Rüya
En “İyi ki var”lar: Happy-team & Şafako
En “Haydi gel içelim”: Şarap
En “N’olur içmeyelim”: Şampanya
En güzek hediye: Kesinlikle video.
En iyi ki beni yapmışlar: Tabii ki Meral & Turgay!
En doğum günü kızı: Tabii ki ben!
Sipeşıl tenks tu:
En başta organizasyona süper dahil olan ve beni de her türlü idare (!) eden Şafako. Koştur koştur organizasyon insanı Mededi, video marifeti ile Dönis. Tüm komikliği ile Rüya, Happy-team’in devamı Nil, Sipahi ve Çiçeks.Sevdicekleri Kero, Kerims ve Muraz. Uzun aradan sonra Elif. Dışarı nadir çıkan Kerem. Blue Jean ekibi Toti, Zeynep, Ayhan, Çağlan, Barış, Serkan, Doğu ve tabii İrem ve Alper. İstisnasız doğum günü insanı Siyabend. Meriç ve Ece, Nadir ve Bihter. İrfan ve Elif. Gecenin starı Bünyamin Sürmeli (yalnız kar yağdırmadı!) ve Birol. Susam Cafe Anne İdil ve Fatih ve tabii ki daha bir sürü insan.

IMG_1493


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s