2020 DİLEKLERİ

“2019 dileklerini yazışım daha dün gibi…” diye cümleye başlamak isterdim ama inanın yazdığım anı zerre kadar hatırlamıyorum 🙂 O sebeple i-wish-web-main1.jpgöyle romantik bir başlangıç yapamayacağım. 18 tane irili ufaklı dileğim varmış geçen sene. 11’i olmuş. Daha çok “ufaklı” tarafı olmuş ama olsun. Sonuçta dilekler benim ve buna sevinmeliyim 🙂 Ayrıca 61% gerçekleşme oranı fena bir oran sayılmaz. Bir sene önce 31%’de kalmışım öyle düşünün!

Ve dilekler…

 • Öncelikle herkesin sağlıklı ve mutlu olması. El Clásico.
 • Sevdiklerimin daha da mutlu olması. Başkaları da olsun tabii ama sevdiklerim çok daha fazla mutlu olsun.
 • Geçen sene, Kötü niyetli, ruh hastası insanların; mutlu ve huzurlu olmayı öğrenmesi ve akıllarının başına gelmesi adına mutsuz olması. Ama kısacık yani, aydınlanma mutsuzluğu. Sonra geçsin, yine mutlu olsunlar, bazı şeylerin değerini anlasınlar.” demiştim. Bazı şeylerin değerini anlamayanlar için bir tur daha diliyorum.
 • Sigarayı bırakmayı diliyorum. Gönülden. (Tam bu esnada bir sigara yaktım)
 • Bu sene de geçen sene gibi neredeyse “hiç” seyahat etmedim! Bu açıdan bu seneyi de hayatımın en b*ktan seneleri arasına ekleyebilirim. Umarım 2020’de bol bol seyahat ederim. Uzak, yakın, kısa, uzun farketmez, yeter ki edeyim. Şuradan 2 gün Sapanca’ya gitmek bile bir şey. 3 (yazı ile ÜÇ) yıldır New York’a gitmedim mesela! Geçen sene tam planlamıştım patladı. Bu sene onu da planlamıyorum, New York beni planlasın 🙂 Onun dışında tek tek görmek istediğim ülkeler ve şehirler kendilerini biliyor, ben de onları biliyorum. 2020 biterken geri dönüp baktığımda ve küçük büyük hepsini topladığımda en az 3 ayımı İstanbulsuz geçirmiş olmak istiyorum.
 • Almak istediğim 2 tane eğitim var. En azından birini yapabileyim.
 • Fransızca derslerine devam etmek istiyorum.
 • Şu an 3 farklı alanda çok severek iş yapıyorum. Hem bunlar bozulmasın, hem de yenileri eklensin. Bol kazançlı, bol eğlenceli olsun.
 • 2019 huzur bakımından birkaç gün dışında fena sayılmazdı. Çünkü huzurulu hissedeceğim yeni bir formül geliştirdim kendi adıma. İşte, aşkta, arkadaşlıkta her nerede istersen güzelce uygulanabilecek bir formül hem de. Enerjili, sinerjili filan da değil, düz. Patentini alsam para kazanırım o biçim. 2020’de aşırı huzurdan baygınlık geçirmek istiyorum.
 • Yine geçen sene gerçekleşmeyen dileklerimden birini aynen copy/paste yapıyorum: “Kendime yeni bir bilgisayar almayı diliyorum. Bu emektar 7 yaşında (artık 8 oldu tabii) ve çok kilo. Benim hafif bir şeye ihtiyacım var. Çok düşünmeden alayım. Aldıktan sonra düşünsem mesela?”
 • Her sabah kahve kokusu ve müziğe uyanayım 2020’de de. Ama artık ben hiç kahve yapmayayım. Hep bana yapılsın. Kahvemi yatakta içip kitap okuduğum çok sabahım olsun. Çok güzel konserler olsun ve her zaman olduğu gibi yine hepsine gideyim.
 • Bir kuçu sahiplenmek istiyorum. Böyle tatlı, mutlu bir kuçu. Adını Yedi ya da Shiva (tamamen yazarken çıktı bu şimdi, ne alaka acaba) Atcan koyacağım. Evet, soyadımı veriyorum. Hadi yavrucum adın belli come to mama! Hahaha. Ama merak etmeyin, sağa sola “Dog mom” yazmayacağım manasızca. O ne zaten ya! Bırakın “dog mom”ı, “x’in eşi, y & z’nin annesi” yazanları da saçma buluyorum. Kendini böyle tanımlayanları gerçekten hiç anlamıyorum. Neyse 🙂
 • Almak istediğim 2 tane bitki var. Şimdi diyeceksiniz ki “Yahu neden dilek hakkını bitkilerle harcıyorsun?” ama çok pahalılar öyle hop diye alamıyorsun işte!
 • 2020’de 2 konuda ayaklarımın yerden kesilmesini istiyorum. İkisinde de öyle bir kesilsin ki ne yapacağımı bilemeyip büyük saçmalayayım.
 • Tabii ki bir klasik olarak yine yeni yaşıma güzel girmeyi diliyorum ama pek de bir beklentim yok. Bu sene içimdeki yeni yıl ve doğum günü aşkı öldü. Dilerim geri gelir. Ona sahip olmayan insanların ruhlarından bir parçanın eksik olduğunu düşünüyorum. Ben öyle biri olmamalıyım. Geçicidir bence bu halim. Umarım.

Yılın Dersi…

Bu sene uzun uzun yazmayacağım. Tabii ki birçok ders çıkardım. Hele bir tanesi büyük ders. Ama önemli olan insanın kendi olması… Gerisi fasa fiso.
Bir de Pinhani’nin şarkısından bir alıntı yapmak istiyorum. Ama şarkının tamamı değil, sadece bu kısmı:

“Küçükken çok inanmıştım
Eğer çok istersen
Her şey mümkün
İnanmak zor değil”

& Thanks to…

Mom
Nil
Deniz
Rüya
Bir de kendim :p


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s