Hakkında

IMG_1423

Ben İpek. 1988 yılında doğdum. (Lüzumsuz bir detay di mi?) İstanbul Üniversitesi Latin Dili ve Edebiyatı’nda okurken çok sıkıldığım ve daha eğlenceli olduğunu düşündüğüm için İSTA İletişim Akademisi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde devam ettim. Çok eğlendiğim için birincilikle tamamladım.

Öğrencilik yıllarında profesyonel olarak voleybol oynadım. Kayakta madalyalar aldım filan ama sonradan hayatımda spor hep eser miktarda oldu. İnanır mısınız, hiç yogi olmadım. Yogi olmayan tek insan olarak tarihe geçmek hedeflerimden biri.

2005 – 2010 yılları arasında aralıksız olmak üzere 10 yılı aşkın süre BLUE JEAN dergisinde röportajlar yapıp yazılar yazdım. Arada Rolling Stone, Headbang gibi dergiler, Sabah, Hürriyet ve Posta gibi gazeteler ile çeşitli website’lerine yazılar yazdım. Hala da yazıyorum.

Fransız koreograf Redha’nın (Benteifour) ısrarı (şaka şaka önderliği diyelim) ile sahnelere de adım attım. Kasım 2010’da Paris‘te Grand Palais‘de düzenlenen Dünya Eskrim Şampiyonası açılış töreninde Fransa’nın özgürlük simgesi Marianne rolüyle sahnedeydim. Ne oldu? Bir şey olmadı. Çok eğlendim. Ama defileler, gazetelerde ve dergilerde bir sürü komiklikli röportajlar, Marie Claire, In Style, Esquire vb. dergilerle çok keyifli moda çekimleri gibi eğlenceler yaşadım.

2010 – 2014 yılları arasında Dream Tv‘de ANA SAHNE programını sundum. Ardından Dream Tv ile çeşitli projelerde bir araya geldim. Hala ara ara, proje (!) oldukça ve ülke müsade ettikçe sunuculuğa devam ediyorum. Mesela “1 günlük festival” diyebileceğimiz Açık Sahne‘yi düzenli olarak ben sunuyorum. En azından sunuculuk aşkımı az da olsa bastırıyorum.

Delirdim New York‘a gittim. TVI Studios‘da oyunculuk ve sunuculuk üzerine eğitim aldım. “Sen zaten sunucusun”diyerek ödediğim ücreti iade ettiler ve derslere ücretsiz katılmama müsade ettiler. (Hep şaşırtıyor bu konu beni. O yüzden mutlaka araya sıkıştırıyorum) Kokteyl yapım atölyelerine katıldım, bir barda çalıştım, çok gezdim ve çok aşık oldum.

Şu sıralar bir yandan Motto Müzik YouTube kanalında N’olmuş adını verdiğim programımı yapıyor, bir yandan yine yazıyor çiziyor bir yandan da bir takım sosyal medya projelerinde fink atıyorum.

Ben kim miyim? gezelim, görelim, yiyelim, içelim, eğlenelim, gülelim, en çok da “iyi insan olalım”cı biriyim.

İletişim: infoipekatcan@gmail.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s